hiçbir şey imkansız değildir

insanlara ‘hiçbir şey imkansız değildir’ dediğinizde karşılık olarak çoğundan ‘imkansız olan milyonlarca şey sayabilirim.’  gibi bir söz duyarsınız. hatta bunları saymaya başlarlar anında; şu mesleği asla yapamam, şuraya gidemem, ne kadar çalışsam da başaramam.. dikkat çekici olansa bunların hep somut ve dünyada herhangi bir örneği bulunan şeylerden olmasıdır. kimseden kaf dağı’na çıkmak imkansızdır, veya bir uzay gemisine sahip olmak, onunla evrenin bilinmeyen yerlerine gitmek imkansızdır şeklinde bir söz duyamazsınız. çünkü onlara göre bunlar artık ‘imkansız’ tanımına bile girmez, bunlar masaldan ibarettir. onlara imkanı olabilecek şeyleri sorduğunuzda bu kadar çabuk cevap veremezler ne yazık ki.

azınlıkta kalan, bu imkansızlıkları göremeyen insanlar da vardır. onlara ‘hiçbir şey imkansız değildir.’ dediğinizde mutlu olurlar, ‘biliyorum’ derler yalnızca. kaf dağı için, hatta ölümsüzlük otu için bile ihtimal olduğunu savunurlar. uzay gemisi de vardır onlardan birinin. evrenin güzelliğini, gördüğü binlerce gezegeni, oradaki dostlarını anlatmamak için zor tutar kendini. hiç görmemiştir ama eğer günün birinde ‘hiçbir şey imkansız değildir.’ dediğinde bunu onaylayan birini görürse ona tüm bunları anlatacaktır.

Reklamlar

hiçbir şey imkansız değildir” üzerine 3 yorum

  1. “Şu mesleği asla yapamam, şuraya gidemem, ne kadar çalışsam da başaramam…” diyen insan aslında inanmıyor demek. insan fitratında başarıya meyil zaten var. İnansa başardığını görecek…

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s